پوست سالمتر

پوست سالمتر

پوست سالم ، یکی از مواردی است که در  زیبایی و احساس نشاط  و  طراوت در فرد بسیار موثر است. آیا شما از خشکی پوست ، آکنه و­ یا  چین و چروک رنج می برید؟  در اینجا  راه حل های  آسانی را  برای جلوگیری و مقابله با بیماری های پوستی  و داشتن پوست سالم به شما ارائه می دهیم  که باعث می شود که شما، سال ها پوست خود را در بهترین حالت ممکن، حفظ کنید.

همه ما به دنبال داشتن پوستی سالم، شاداب و جوان هستیم؛ چرا که پوست شاداب یکی از نشانه های داشتن ذهن و جسم سالم است. آن چه که ما واقعا به دنبال آن هستیم، دستیابی به پوستی سالم، جوان و شاداب به صورت ماندگار از درون بدن می باشد نه شاداب کردن موقتی پوست با محصولات آرایشی بهداشتی گران! اما چگونه می توانیم به هدفمان برسیم و چنین پوستی داشته باشیم؟

پوست سالمتر

منظور از پوست سالم چیست ؟

وست خوب و شفاف در زیبایی بسیار موثر است و حتی یکی از اصلی ترین رکن های زیبایی به محسوب می شود که برای به دست اوردن آن باید راز و رمز های افرادی که پوست زیبا و شفای دارند را بدانید. زنانی که پوست آنها خشان و زیبا هستند  شش عادت روزانه برای مراقبت پوست خود دارند که در ادامه با انها آشنا خواهید شد..

 1. قبل از هر چیزی آنها یک بار در روز، پوست را پاک سازی می کنند.

  کسانی که دارای پوست معمولی (به جز پوست چرب) تنها کافی است که وی یک بار شب با یک پاک کننده کرم دار و آب ولرم صورت خود را شستشو دهید.به گفته رانلا هیرسچ متخصص پوست بوستون :"به پاک کننده زمانی را برای انجام فعالیت دهید. به جای آنکه صورت خود را سریع با آن مالش داده و آبکشی کنید، بگذارید چندین ثانیه روی پوست بماند تا هر گونه آرایش، آلودگی، چربی و غیره را از پوست جدا کند. صبح ها صورت خود را تنها با آب ولرم بشویید ولی اگر پوست چربی دارید از یک پاک کننده فومی در صبح و شب استفاده کنید."

 2. این خانم ها  کرم ضد آفتاب را تجدید می کنند.

  باید بدانید که راه شماره یک در جلوگیری از روند پیری پوست ، استفاده از کرم ضد آفتاب است، بنابراین ممکن است شما هر روز صبح از مرطوب کننده ای با SPF (حداقل)30 استفاده کنید، ولی کاری که زنانی که پوست عالی دارند انجام میدهند، تجدید کرم هر چند ساعت یک بار است.

   مواد تشکیل دهنده ای که موجب جلوگیری از اشعه های مضر آفتاب روی پوست می شوند تنها حدود دو ساعت موثر هستند، این زمان آنقدر است که پیاده روی صبحگاهی را انجام بدهید و یا از محلی به محل دیگر بروید ولی دیگر بعد از ظهرقابلیت خود را از دست می دهند.

 3. خانم هایی که پوست زیبا دارند هر شب از کرم ریتونید استفاده می کنند.

  رتینویدها ،  از مشتقات ویتامین A هستند که که ثابت شده در افزایش کلاژن نقش دارند و خطوط چین و چروک را کاهش دارده و جوان سازی سلول را افزایش می دهد و رنگ پوست را یکدست می کنند.

  این کرم ها یا به صورت معمول به عنوان رتینول به فروش می روند و یا با تجویز پزشک تحت نام های tretinoin)، adapalene، tazarotene) عرضه می شوند.

   به دلیل اینکه که رتینول ها می توانند در وهله اول موجب آزردگی و تحریک پوست شوند. هیرسچ پیشنهاد می دهد یک مرطوب کننده ملایم به مدت 30 دقیقه قبل به پوست زده شود تا کاملا جدب پوست شده وسپس از کرم رتینوید استفاده شود

عوامل ایجاد کننده چین ‌و چروک

 1. نور خورشید : در مقابل نور آفتاب حتما از کرم ضدآفتاباستفاده کنید. کرم‌های ضد آفتاب، از برخورد اشعه ماورای بنفش به پوست جلوگیری می‌کنند. این اشعه اگر مدت طولانی به پوست برخورد کند، موجب آسیب پوست و حتی سرطان پوست می‌گردد.
 2.  سیگار کشیدن
 3.  کم آبی بدن
 4. افزایش سن: هر چقدر سن بالاتر برود، اپیدرم پوست (لایه خارجی پوست) نازک‌تر می‌شود.
 5. هورمون کورتیزول باعث از بین رفتن کلاژن پوست می‌شود. کلاژن نوعی پروتئین در پوست است که حالت ارتجاعی آن را حفظ می کند.
 6. پوست روشن
 7. ژنتیک
 8. برخی شغل‌ها، از قبیل کشاورزی، کارگری ساختمان