جراحی پلاستیک

جراحی پلاستیک

اگر در دنیای قدیم زیبایی فقط خدادادی بود امروزه بیشتر اکتسابی است و دوست داشتن ودوست داشته شدن مهمترین دست آورد هر انسان است.

جراحی پلاستیک شکم (ابدومینو پلاستی – درمولیپکتومی) از شایعترین و محبوب ترین روشهای جراحی پلاستیک در چاقی است. در این عمل چربیهای تجمع یافته در ناحیه شکم و تا حدودی پهلو ها برداشته شده و قسمتهای آویزان و چروک جدار شکم که باعث بدشکلی و نا موزونی اندام فرد می شود دوباره بازسازی می شود.جهت درک بهتر نتایج این روش حتما آلبوم عکسهای قبل و بعد از عمل ما را مرور فرمایید.

یکی از نواحی ای که بخصوص در خانمها حتی پس از کاهش وزن باعث ناخشنودی و عدم تناسب اندام و مشکل در سایز کردن انواع لباس می شود قسمتهای تحتانی شکم و بازو ها می باشد که با روشهای جراحی پلاستیک اصلاح می شود.( حتما آلبوم عکسهای قبل و بعد از عمل ما را ملاحظه فرمایید).

یکی دیگر از نواحی اشاره شده قسمتهای فوقانی ران بخصوص در خانمهای خیلی چاق می باشد که معولا با ترکیبی از جراحی پلاستیک و لپیپوساکشن بهترین نتایج حاصل می گردد.

وضعیت اسکار جراحی (جای زخم محل عمل)

گاها جای زخم محل برش بصورت برجسته و یا ناجور جوش می خورد که علت آن از مسائل ژنتیکی و ارثی تا عللی نظیر کشش زیاد روی زخم و یا عفونت زخم متغییر است.

امروزه با بررسی دقیق سوابق بیمار قبل از عمل و بکارگیری روشهای نوین ,این عارضه توسط جراحان باتجربه و متخصص در این اعمال ندرتا دیده می شود.جهت تصور بهتر از نتایج خوب حتما آلبوم عکسهای قبل وبعد از عمل را ملاحظه فرمائید.

در صورت ایجاد بد شکلی در جوش خوردن زخم به هر دلیل میتوان 6 الی 8 ماه پس از عمل با یک مرحله عمل که گاها می توان در مطب و تحت بی حسی موضعی نیز انجام داد اسکار را بهبود بخشید.

برخی پمادهای موضعی نظیر Miderma , Scarguard نیز تا حدودی موثرمی باشند.

سوالات رایج در مورد جراحی زیبایی شکم

این عمل چه فوایدی دارد؟

به غیر از فواید درمانی انجام این عمل باعث احساس سبکی و انرژی بیشتر و افزایش اعتماد به نفس و زیبایی لباس بر تن می شود.

این عمل چگونه انجام می شود و محلهای برش کجا هستند؟

معمولا در این عمل یک برش عرضی (مانند برش سزارین) که از قسمت فوقانی عانه شروع شده وتا دو طرف استخوان لگن امتداد می یابد داده می شود که اندازه آن تا حدودی به اندازه شکم و میزان چربی که برداشته می شود وابسته است.در این عمل عضلات جدار شکم نیز به هم نزدیک می شوند بخصوص در خانمهایی که به دلیل زایمان یا چاقی زیاد دچار باز شدگی جدار و در نتیجه بیرون زدگی شکم شده اند این اقدام حتما لازم است.

آیا این عمل خطرناک است؟

هیچ عمل جراحی بدون ریسک و عوارض نیست . آنچه لازم به یاد آوریست این است که ریسک این عمل مانند سایر اعمال جراحی کم خطر نظیر عمل فتق – سزارین (تا حدودی کمتر از سزارین) – جراحی پستان و غیره می باشد نه بیشتر( شامل عفونت – خونریزی – اسکار) . تنها در مواردی که لیپو ساکشن به پروسه اضافه شود ریسک اندکی افزایش می یابد که با اقدامات و متدهای جدید پیشگیری قابل اجتناب است.اما باید توجه داشت که اولین مرحله در درمان چاقی و بهبود وضعیت روحی و ظاهری قبول ریسک های احتمالی می باشد.

آیا پس از عمل قادر به پوشیدن برخی لباسها نظیر بیکینی – لباس خواب و شلوارکهای کوتاه خواهم بود؟

پاسخ مثبت است در این عمل سعی میشود که خط برش زیر خط مایو حفظ شود تا بیمار بتواند از البسه فوق الذکر استفاده کند.

چگونه می توانم برای انجام این عمل اقدام نمایم؟

پس از مطالعه کامل این راهنما با ما تماس بگیرید تا وقت مشاوره تعیین شود و پس از پاسخ گویی به سوالات شما و معاینه کامل برای نوع و تاریخ عمل برنامه ریزی شود. پس از تعیین وقت ودادن توضیحات کافی جهت آگاهی واطلاعات بیشتر شما از چگونگی روند درمان از یک هفته قبل از عمل تا 6 هفته بعد از آن راهنمای دیگری بصورت لوح فشرده(CD) یا جزوه (به انتخواب شما) به شما داده خواهد شد.