پوست جوانتر

پوست جوانتر

اولین چین و چروک ها معمولا در سن 25 تا 35 سالگی بروز می کنند و اکثرا چین های ناشی از بیان احساسات هستند و در اطراف چشم یا دهان دیده می شوند.محققان می گویند بروز چین و چروک روی پوست، زمان و سن مشخصی ندارد بلکه به نوع پوست و نحوه مراقبت از آن باز می گردد. در برخی افراد چروک ها حتی قبل از رسیدن به 30 سالگی آغاز می شود و در برخی افراد حتی در 50 سالگی هنوز چین و چروک یروی پوست دیده نمی شود.

کلاژن پروتئینی است که در محیط خارج از یاخته (سلول) های جانوران، وجود دارد. پروتئین کلاژن بصورت رشته های کلاژن مشاهده می شود. رشته های کلاژن در همه انواع بافت همبند، ولی به میزان متفاوت یافت می شوند. سنتز کلاژن به وسیله فیبروبلاست ها مشابه ساخت سایر پروتئین ها می باشد. سنتز کلاژن توسط سلول های استئوبلاست دراستخوان، کندروبلاست در غضروف، ادونتوبلاست در دندان، سلول های ماهیچه صاف در دیواره رگ های خونی و سلول های اپی تلیال نیز انجام می گیرد. ترکیب اسید آمینه تشکیل دهنده کلاژن در بافت های مختلف دارای تفاوت های جزئی است.

 چرا با افزایش سن چروک های پوستی به وجود می آیند؟

در طول زمان، پوست بدن کلاژن و به دنبال آن خاصیت کشسانی خود را از دست می دهد. به طوری که پوست ضعیف تر می شود. مشکل اصلی در این مورد، کاهش رطوبت اپیدرم پوست با افزایش سن می باشد. همچنین چربی در لایه درونی پوست کم کم از بین می رود. اپیدرم شروع به سفت شدن می کند و چین و چروک بروز می کند.

پوست جوانتر

قبل و بعد از درمان با روش میکرودرم ابریژن

پس از انجام روش هیدرومیکرودرم ابریژن، باید برای محافظت از پوست از کرم ضد آفتاب استفاده کنید. حداقل از کرم ضد آفتاب با SPF 30 استفاده کنید و در صورت امکان سعی کنید از قرار گرفتن در معرض اشعه خورشید اجتناب کنید. با به سرکردن کلاه لبه پهن و عینک آفتابی از پوست خود مراقب بیشتری به عمل آورید.

قبل از انجام روش هیدرومیکرودرم ابریژن با متخصص پوست مشورت کنید. افرادی که در دوازده ماه گذشته برای درمان آکنه داروهای ضدآکنه ایزوتریتینوئین را مصرف کرده اند، نمی توانند این روش را انجام دهند، همچنین کسانی که عفونت های پوستی فعال مثل زخم یا تبخال دارند، قادر به انجام این روش نیستند. افرادی که بیماری پوستی ای دارند که به  درستی قابل درمان نیست، نیز  نمی توانند این روش درمانی را مورد استفاده قرار دهند.

موارد استفاده و فواید میکرودرم چیست؟

  1. از بین بردن لک های پیری
  2. از بین بردن و تمیز کردن جوشهای سر سیاه
  3. شاداب وسر حال شدن پوست صورت
  4. ضخیم و سفت تر شدن پوست و بدلیل کلاژن سازی
  5. روشن تر شدن پوست
  6. میکرودرم موجب نفوذ عمیق تر وتاثیر بهتر داروها شده واثر داروها را تا 10برابر افزایش میدهد
  7. درمان چروکهای ظریف پوستی و کمک به از بین بردن اسکارهای سطحی مثلاً اسکار آکنه
  8. افزایش تاثیر داروهای موضعی و کمک موثر در درمان لک های پوستی و تفاوت رنگ در سطح پوست مثل ویتیلیگو
  9. کمک به درمان جوشهای زیر پوستی
  10. در پوست های چرب چربی صورت را کنترل میکند ودر پوستهای خشک موجب تحریک فعالیت غددمیشود وبه نرمتر شدن و لطافت پوست کمک میکند ,